Srpen 2015

Recence: Příliš mnoho Kateřin

30. srpna 2015 v 21:26 | Kelíns |  Recenze
John Green
An Absurdance of Katharines
Žánr: Romány
Počet stran: 240
Rok vydání: 2015 (originál 2006)
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Veronika Volhejnová
Zdroje použitých obrázků v recenzi: databazeknih.cz, pinterest.com

Colin Singleton je zázračné dítě. Jenže to, že vás v dětství považují za zázračného, ještě neznamená, že se z vás v dospělosti stane génius. A právě to Colina trápí, čeká na svoji velkou Heuréka. Jako by neměl dost starostí, ještě se s ním rozešla jeho přítelkyně Kateřina. Už devatenáctá Kateřina v pořadí, která mu dala kopačky. Jeho kamarád mu nedovolí utápět se v smutku a vyráží společně za dobrodružstvím. Zakotví v naprosto nedobrodružném starém městečku s hrobkou arcivévody, továrnou na výrobu šňůrek do tampónů a dívkou Linsey. Díky ráně do hlavy Colina napadá konečně jeho heuréka. Vymyslet rovnici, díky které zjistí, po jak dlouhé době vztah skončí a kdo ho ukončí. Ale dá se láska předvídat matematikou?

Člověk znamená tak moc, jak moc znamená to, na čem mu záleží.


DIY: Sešity do školy

23. srpna 2015 v 21:21 | Kelíns |  Tvořím
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci (uaaa, neee) a my školou povinní budeme zase příští týden sedět v lavicích. Proto jsem se rozhodla vytvořit návod, inspiraci na sešity do školy. Jsou to čtyři jednoduché nápady.

Noční vzpomínání

21. srpna 2015 v 2:25 | Kelíns |  Kecy okolo mého života
Tma. Jen otevřeným oknem mi jde do pokoje trochu světla. Neklidně se převaluju na posteli. Oči mě pálí od slz. Nejhorší kombinace je když nemůžete usnout a zároveň na vás padne tíha vzpomínek. Ráno se probudím s nateklýma očima a všechno bude dobrý. Jenže jestli neusnu, budu tohle trvat až do rána.

Všechno to začalo, když jsem zhasla lampu. Ležela jsem na zádech. Na stropě mi jako na promítacím plátně hrály vzpomínky, myšlenky a pocity.
Nevím, jak tam ta vzpomínka navázala. Vytanula mi na mysli, aniž bych ji stihla zarazit. Nevěděla jsem, že ji mám. Hned jak jsem ji viděla, došlo mi, že je to moje nejkrásnější vzpomínka. Nejkrásnější vzpomínka, na kterou jsem zapomněla.

18. song, který bych si přála slyšet v rádiu

17. srpna 2015 v 11:45 | Kelíns |  30 days song challenge
Zvolila jsem písničku Brighter od Against the current.

Túry po Alpách

4. srpna 2015 v 8:38 | Kelíns |  Fotím
Buongiorno!
Už umím čtyři italská slovíčka. Boungiorno, ciao, cane a bella. Včera navečer jsme se vrátili z Itálie. Jo, vím, že jsem tam byla před třemi týdny, ale to bylo na jiném místě. Tentokrát jsme byli v Italských Alpách a chodili jsme po horách. Moje nohy to teda celkem odnesly. Protože rodiče rozhodli, že v rámci šetření a dobré kondice budeme jezdit lanovkou jen v případě nejvyšší nouze. Takže jsme si to všechno museli vyšlapat po svých. Pfffů!
Děkuju za každou návštěvu ... ... a každý krásný komentář.