Březen 2015

DIY: Lapače snů

31. března 2015 v 20:22 | Kelíns |  Tvořím
Už dlouho jsem ničím nepřispěla do této rubriky, takže je na čase to napravit. Vždy mě strašně lákalo si udělat Lapač snů. A teď mám v pokoji dva a jsou strašně super. A přitom to bylo poměrně jednoduché.

O stupiditě středoškolských filmů

22. března 2015 v 18:54 | Kelíns |  Kecy okolo mého života
Přijde mi, že snad všechny filmy o střední škole jsou postaveny na velmi jednoduché a opakované dějové linii. Nesmí tam chybět obdivované školní královny, které jsou krásné, všichni je obdivují, ale jsou to děsný potvory, mají školu pod palcem a šikanují. Pak jsou tam sportovci, což bývají teda hlavně kluci, svalovci, všechny holky by jim hned skočili kolem krku a ostatní kluci touží potom být jako oni. Dále je tam skupina outsiderů, který bych rozdělila na dvě podskupiny. Buď ty, kteří jsou oběťmi středoškolské elity, tedy královen či sportovců. Takzvaní lůzři. A druhou jsou neviditelní lidé, kteří touží po někom z vyšších vrstev, tím mám opět namysli královny a sportovce. Většinou jsou označováni jako outsideři. Jmenuji pár filmů, které si zrovna vybavuji: Protivný sprostý holky, Taková normální holka, Deník princezny, Deset důvodů proč tě nenávidím, Program na ochranu princezen, Moderní Popelka, A zase jedna popelka... Ale upřímně myslím, že už každý novodobý středoškolský film je postaven na tomhle principu.

Jak nebylo Jaro

15. března 2015 v 19:58 | Kelíns |  Povídky
Celá krajina byla pokryta sněhovou dekou, která ne a ne roztát. Všichni už byli unavení z lyžování, bruslení, ale dokonce i stavění sněhuláků a koulování. Byla až příliš dlouhá zima. Lidé se ohřívali s čajem, či horkou čokoládou u topení. Nikomu se už nechtělo vycházet ven. Až na tři postavy, které porušili hladkou pokrývku a nechávali po sobě stopy ve sněhu, které stejně okamžitě zapadly. Jenže tyto postavy, nevypadali jako normální lidé. Jedna dívka, tak bílá jako sám sníh. I její řasy a vlasy dlouhé do půl zad byly bílé. Jen oči měla světle modré. Na sobě měla kupodivu pouze lehké světlé šaty a neměla ani boty. Přesto na ní vůbec nebylo vidět, že by jí byla zima. Na rozdíl od chlapce, který šel vedle ní. Ten se úplně klepal zimou. Zuby mu drkotaly tak moc, že to bylo slyšet na sto metrů. Byl zahalen velmi teple, musel mít několik vrstev a na nohou měl dokonce sněhule. Přesto, že byl velmi opálený, jeho nos byl zimou už celý červený. Vedle něj šel v lehké bundě další kluk. Nedalo se přesně říci, jaké má vlasy. Hnědé, červené nebo snad žluté? Blýskaly se všemi těmito odstíny. A jeho jasně zelené oči, podobné barvě listí na stromech byly nepřehlédnutelné.
Všichni tři se zastavili před malou chaloupkou. Vypadala by osaměle, ale z komína se jí hrnulo teplo.

3 typy kluků, s kterými jsem se v tanečních setkala

1. března 2015 v 15:15 | Kelíns |  Kecy okolo mého života
Hurá, už měsíc oslavuji, že mám taneční konečně z krku. Ne, že bych se nebavila. Líbilo se mi to, ale je to skvělý pocit mít zase volný páteční večery. Chodila jsem tam s hodně lidmi ze třídy, takže jsem se tam cítila v pohodě. Většinou jsem tancovala s kluky ze třídy nebo s bráchovýma kámošema. Nevadilo mi tancovat s lidmi, které znám. Párkrát pro mě ale přišli kluci, který neznám, ale většinou mi to nevadilo. Byla to sranda. Až na výjimky, jako je třeba Kofoláč. Ale nebudu předbíhat a popíšu vám typy kluků, který fakt nechcete znát, natož s nimi tancovat.
Děkuju za každou návštěvu ... ... a každý krásný komentář.